The Cyborgs Ruda Śląska z Pucharem Burmistrza Mikołowa !

8 marca w Dzień Kobiet na mikołowskich boiskach "Orlik" odbył się turniej piłki nożnej. Prestiż i ranga turnieju na pewno wzrosła bo patronat nad imprezą po raz pierwszy objął Burmistrz Miasta Mikołów. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna The Cyborgs z Rudy Śląskiej. Ale po kolei.

Grupa A
Faworytem grupy była drużyna Duma Tartanu Zabrze, która przed rokiem zajęła w naszym turnieju czwarte miejsce. Zabrzanie nie zawiedli i zgromadzili komplet punktów, strzelając w grupie aż 22 bramki z czego 15 razy uczynił późniejszy król strzelców całej imprezy – Daniel Rakowiecki. Drugie miejsce zajęła mikołowska ekipa VEGA Team a trzecie FC Sowina, która liczyła, że z bilansem 8 punktów i bramkami +2 uda się jej awansować z trzeciego miejsca do fazy finałowej ale niestety drużyna, która przejechała do nas aż z Podkarpacia odpadła z turnieju mając gorszy o dwie bramki bilans z innymi drużynami z 3 miejsc. Miejsca nie dające awansu zajęli gospodarze turniej - Bank MBS Mikołów oraz Nibylandii. Najsmutniejszą informacją było nie dojechanie na turniej drużyny Olimpii Nosocice.

Grupa B
Po losowaniu było wiadome, że będzie to grupa śmierci tegorocznego turnieju. Początek dość zaskakujący bo faworyzowani mistrzowie katowickiej halowej ligi Redbox czyli Górnik Kokociniec przgrywa z DHL Tychy. AKS Grzybowice wygrywa z Wiła Wianki 3-0 a mecz Cybrogów z Biznes Ligą skończył się bezbramkowym remisem. W drugiej kolejce spotkań Biznes Liga i Cybrogi pewnie pokonują swoich rywali a Górnik Kokociniec odbija sobie inauguracyją porażkę i pokonuje AKS Grzybowice i wraca do gry o wyjście z grupy ale kolejne dwa spotkania i porażki z Biznes Ligą oraz Cybrogami powodują, że katowiczanie stracili szanse na awans do fazy finałowej co na pewno jest małą niespodzianką. Ostatecznie kto wygra grupę zadecydował mecz pomiędzy Biznes Ligą a AKS Grzybowice i to obrońcy trofeum wychodzą z tego pojedynku zwycięsko i wygrywają całą grupę B. Bezpośredni awans wywalczyli także Cybrogi, którzy lepszą różnicą bramek wyprzedzili w tabeli reprezentantów Biznes Ligi ale 10 punktów, które zgromadzili krakowianie wystarczyło do awansu z trzeciego miejsca.

Grupa C
Tutaj mieliśmy aż trzech reprezentantów gospodarzy – Gumisie, FC Galaktikos i Shrek Kebab ale niestety żadnej z drużyn nie udało się awansować do fazy finałowej. Od początku rywalizacji bardzo dobrze prezentowały się ekipy Young Power oraz ZZRG Bielszowice i dosyć szybko zapewniły sobie awans do fazy finałowej. Do ostatniej kolejki punkty i bramki liczyli gracze RMF-u MAXXX, którzy po pewnej wygranej na inauguracje z FC Galaktikos, późniejsze mecze z ZZRG Bielszowice i Gumisiami tylko zremisowały i pojedynek ze Shrekiem Kebab był o "być albo nie być" krakowian w mikołowskim turnieju. Zawodnicy RMF-u wygrali to spotkanie 3-1 i z 8 punktami i bilansem bramek +4 wyprzedzili trzecią drużynę z grupy A o dwie bramki! Mecz o wygraną w grupie pomiędzy drużynami z Bielska-Białej i Bielszowic wygrała ta druga co dało jej także zwycięstwo w całej grupie C.

Ćwierćfinały
W pierwszej parze tej fazy turnieju zagrali zwycięscy grupy A – Duma Tartanu z trzecią drużyną grupy C – RMF MAXXX. Mecz był bardzo wyrównany z szansami z obu stron ale bramkarze obu ekip bronili bardzo dobrze, w końcówce obie drużyny poszły na wymianę ciosów i 30 sekund przed końcem meczu do siatki trafili krakowianie i to oni jako pierwsi zameldowali się w półfinale.
Drugi pojedynek pomiędzy AKS Grzybowice i Young Power także był wyrównany, pierwsi na prowadzenie wyszli młodzi gracze z Bielska-Białej ale odpowiedz Zabrzan była natychmiastowa. Mecz był bardzo ostry i w powietrzu wisiały kary i upomnienia. W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry nie wytrzymał zawodnik Young Power i kopnął bez piłki przeciwnika z Grzybowic za co otrzymał czerwoną kartkę co oznaczało, że całą dogrywkę jego koledzy musieli zagrać w osłabieniu. Mimo prób gry bardzo głęboką defensywą nie udało się utrzymać wyniku remisowego i to obrońcy tytuły awansowali do półfinału.
Kolejny pojedynek o awans do czołowej czwórki turnieju to pojedynek ZZRG Bielszowice z Biznes Ligą. Mecz był także bardzo wyrównany, obie drużyny były mądrze ustawione i przede wszystkim nie chciały stracić bramki. Optyczną przewagę w pierwszej połowie meczu mieli gracze z Bielszowic, ale w drugiej połowie meczu dali się zaskoczyć i rywale bezlitośnie to wykorzystali strzelając decydującą bramkę w tym spotkaniu.
Ostatni mecz tej fazy był najmniej emocjonujący zawodnicy VEGA Team nie mieli nic do powiedzenia w meczu z Cyborgami z Rudy Śląskiej. Ekipa z Kochłowic przez całe spotkanie dominowała na boisku i wynik 5-1 to najmniejszy wymiar kary dla mikołowian.

Półfinały
RMF MAXXX kontra AKS Grzybowice to pierwszy pojedynek o finał turnieju. Obie drużyny grały spokojnie i liczyły na błąd rywala, czystych okazji strzeleckich było mało a strzały z dystansu pewnie łapali bądź odbijali bramkarze. Pierwsza doskonałą sytuacje stworzył RMF MAXXX ale zawodnik tylko w sobie znany sposób nie umieścił piłki w bramce Grzybowic co natychmiast się zemściło i to zabrzanie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu chociaż w ostatnich sekundach jeszcze jedną fantastyczną sytuacje miał zespół z Krakowa.
Drugi półfinał miał dramatyczny przebieg bo rozstrzygnął się dopiero w dogrywce chociaż powinien zakończyć się dużo wcześniej bo Cybrogi w drugiej połowie mieli piłkę meczową ale Daniel Kowalski po minięciu bramkarza nie trafił do pustej bramki. W dogrywce groźnej kontuzji nabawił się Mateusz Potoczny z Cybrogów (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!), mecz na kilka minut przerwano ale ostatecznie słowo należało do najgłośniejszej tego dnia ekipy z Kochłowic a konkretnie do Daniela Kowalskiego, który zrehabilitował się za wcześniejszą sytuacje i wprowadził Cyborgów do wielkiego finału.

Mecz o 3 miejsce
Podobnie jak w letniej edycji naszego turnieju w meczu o brąz spotkały się drużyny RMF-u MAXXX i Biznes Ligi, podobnie jak w lato mecz był jednostronny i to Biznes Liga wygrywa 4-0 i ponownie zdobywa w naszym turnieju miejsce trzecie, chociaż opuszczając orlik sympatyczni gracze z Krakowa obiecali nam, że w lato meldują się po złoto! Trzymamy za słowo !

Wielki Finał
Mecz rozpoczął się od minuty ciszy związanej ze śmiercią jednego z przyjacieli drużyny z Kochłowic ale później cicho już nie było i dopingowani głośnymi śpiewami gracze Cybrogów rozbili AKS Grzybowice. Kowalski i spółka do przerwy prowadzili już 4-0 i chociaż w futbolu widzieliśmy różne cuda to w Mikołowie one się nie zdarzyły. Ostateczny wynik to 5-1 i zasłużone zwycięstwo w całym mikołowskim turnieju!

Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania dla wszystkich uczestników i kibiców!
Szczególne wyrazy podziękowania dla MOSiR-u Mikołów, Mikołowskiego Banku Spółdzielczego, sklepu VEGA SPORT Mikołów oraz Urzędowi Miasta Mikołów za pomoc w organizacji turnieju!

Mamy nadzieje, że w lato ponownie spotkamy się na Mikołowskich Orlikach !